تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب اسفند 1396
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
مطالب اینترنتی


زود انزالی یکی از اختلالات جنسی رایج در مردان است که تقریبا اکثر مردان آنرا تجربه می‌کنند. علت زود انزالی بطور دقیق مشخص نیست ولی شرایط استرس زا و افسردگی می‌تواند باعث این عارضه شود. در این مطلب شما را با راه های درمان زود انزالی آشنا خواهیم کرد.

به وضعیت غیر قابل کنترل شده انزال چه قبل از دخول و چه بلافاصله بعد از آن انزال زودرس گفته می‌شود. این اتفاق با حداقل تحریک جنسی و قبل از آنکه فرد انتظار آن را داشته باشد رخ می‌دهد و می‌تواند عدم رضایت از رابطه جنسی را برای هر دو طرف به همراه داشته باشد. نتیجه این اتفاق افزایش اضطراب بوده که بر مشکلات دیگر اضافه می‌شود. زود انزالی یکی از رایج‌ترین اختلالات جنسی در میان مردان است و اغلب مردان این مشکل و موارد تحت تاثیر آن را در برهه‌ای از زندگی خود تجربه می‌کنند.

راه های درمان زود انزالی

بیشتر بخوانید: اختلال انزال پس گرد در مردان چیست؟


ما در این مطلب قصد داریم شما را با راه های درمان زود انزالی آشنا نمائیم؛ ولی برای اطلاع بیشتر در ابتدا علت بروز این عارضه را بطور خلاصه شرح می‌دهیم و در ادامه به ارائه روش‌های درمان آن خواهیم پرداخت.

علت زود انزالی چیست؟

در اکثر موارد انزال زودرس علت مشخصی ندارند؛ اما بیشتر مردان با افزایش تعداد رابطه‌های جنسی (تجربه جنسی) و افزایش سن یاد می‌گیرند که چگونه ارگاسم و انزال خود را به تاخیر بیاندازند. با این‌حال در مواردی که علت زود انزالی قابل تشخیص خواهد بود، علل انزال زودرس را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • رابطه جنسی با شریک جنسی جدید
  • قرار گرفتن در شرایط خاص همانند شرایط استرس زا، داشتن اضطراب یا افسردگی
  • وقفه‌ی طولانی بین انجام رابطه‌های جنسی
  • داشتن مشکلات هورمونی
  • عوارض ناشی از مصرف برخی داروها

همه راه و روش های درمان زود انزالی

در اغلب موارد این عارضه با گذر زمان بطور خودبخود بهبود پیدا می‌کند و نیازی به انجام درمان خاصی نیست. با اینحال، با انجام تکنیک های تمدد اعصاب و استفاده از روش‌های حواس پرتی می‌توانید انزال خود را به تاخیر بیاندازید. در برخی از مردان این عارضه با متوقف کردن مصرف الکل، مواد مخدر و استعمال دخانیات بهبود می‌یابد. در ادامه به معرفی سایر روش‌ها خواهیم پرداخت:
انجام تکنیک‌های ساده و خاص: ممکن است پزشک شما، به شما و شریک‌ جنسیتان انجام تکنیک‌هایی را پیشنهاد کند که به تاخیر انزال کمک خواهد کرد. یکی از این تکنیک‌ها آموختن روش‌های کنترلی در لحظاتی است که شما برانگیخنه شده‌اید و هر لحظه ممکن است انزال صورت گیرد. شما و شریک جنسی شما باید با کمک هم و با کاهش یا متوقف کردن تحریک از انزال جلوگیری کنید. برای این کار می‌توانید از کاندوم برای کاهش سطح تماس آلت تناسلی خود با واژن کمک بگیرید. انجام مشاوره و رفتار درمانی نیز می‌توانند اضطراب شما را در خصوص انزال زودرس کاهش دهند.
درمان روانی: روان درمانی راهی است برای یافتن احساسات و عواطف منفی که به مشکلات روابط جنسی منجر می‌شود. این روش درمانی می‌تواند بطور تنها یا در کنار دارو درمانی و رفتار درمانی بر روی بیمار انجام گیرد. هدف از انجام این روش، یافتن منشاء مشکلات و راهکارهایی است که در نهایت به درمان زود انزالی منجر می‌شود.
رفتار درمانی: در این روش‌ از تمریناتی استفاده می‌شود که به ایجاد تحمل برای تاخیر در انزال کمک می‌کند. هدف از انجام این روش قرار دادن بدن شما در شرایطی است که با انزال زودرس فاصله پیدا می‌کند. این تمرینات شامل “روش شروع و توقف” و “فشار دادن نوک آلت تناسلی” می‌باشند.

  • روش شروع و توقف (آن و آف): انجام این روش به بهبود کنترل مرد بر انزال کمک موثری می‌کند. در این روش مرد یا همسر او به محض اینکه متوجه شوند که مرد در آستانه‌ی انزال قرار دارد باید انجام حرکات خود را متوقف کرده و بمحض اینکه احساس ارگاسم قریب الوقوع فروکش کرد مجدد رابطه خود را ادامه دهند. در هربار تمرین، این روش را سه مرتبه انجام دهید و اجازه دهید که در بار چهارم انزال شما انجام بگیرد. این تمرین را سه بار در هفته انجام دهید.
  • فشار دادن نوک آلت تناسلی: در این روش مرد باید در آستانه انزال، نوک آلت تناسلی خود را به آرامی فشار دهد؛ همچنین همسر او نیز می‌تواند این کار را برای او انجام دهد؛ بدین روش که همسر شما، آلت تناسلی شما را تا آستانه‌ی انزال تحریک می‌کند؛ زمانی که شما به این نقطه نزدیک شدید، همسرتان نوک آلت تناسلی شما را فشار می‌دهد و بدین ترتیب نعوظ شما فروکش می‌کند. هدف از انجام این تمرین آشنا شدن با احساسی است که شما در نقطه اوج و به هنگام ارگاسم آن را تجربه خواهید کرد. در واقع شما با تجربه‌ی این احساس می‌توانید به هنگام رابطه جنسی نقطه ارگاسم خود را تشخیص دهید و زمان انزال خود را کنترل نمائید.

نفس عمیق: قبل از انزال یک نفس عمیق بکشید؛ این کار می‌تواند انزال و ارگاسم را به تاخیر بیندازد.
عدم دخول در ابتدای رابطه: در 15 دقیقه‌ی ابتدایی عشق بازی از دخول آلت تناسلی به داخل واژن خودداری کنید و تمرکز خود را بر انجام بازی های جنسی قرار دهید. این کار سطح برانگیختگی شما را کاهش داده و باعث انزال دیررس می‌شود.


بیشتر بخوانید: هفت عمل شیطنت‌آمیز برای بهبود رابطه جنسی


دارو درمانی: یکی دیگر از راه های درمان زود انزالی استفاده از داروهای ضد افسردگی است. در حالی که هیچ مجوز رسمی و تائیدیه پزشکی برای استفاده از داروهای ضد افسردگی به منظور درمان انزال زودرس وجود ندارد، ولی این داروها (کلومیفامین و پاروکستین) برای درمان زود انزالی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این داروها با عوارض جانبی که بر بدن شما می‌گذارند به تاخیر در ارگاسم کمک می‌کنند. ترامادول که سال‌هاست به عنوان کاهنده درد استفاده می‌شود، می‌تواند در درمان انزال زودرس نیز موثر عمل نماید.

راه های درمان زود انزالی مردان

محصولات بهداشتی: یکی از روش‌های رایج برای به تاخیر انداختن انزال، استفاده از محصولاتی نظیر کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری های تاخیری است. این داروها قبل از برقراری رابطه جنسی به آلت تناسلی مالیده می‌شود. وجود لیدوکایین و لیدوکایین-پریلوکائین در این داروها منجر به تاخیر در انزال می‌شوند. در نظر داشته باشید که استفاده از این مواد می‌تواند بر احساس شریک جنسی شما نیز تاثیر گذاشته و ارگاسم او را نیز به تاخیر بیندازد.
تمرینات کیگل: مطالعات نشان داده است که انجام تمرینات کیگل به تقویت عضلات کف لگن کمک کرده و منجر به درمان زود انزالی می‌شود.

بهترین راه درمان زودنزالی چیست؟

گروه زناشویی ستارهلینک منبع

مطلب همه راه های درمان زود انزالی (درمان های دارویی و خانگی) در سایت مفیدستان.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :